اسکات لیزرو

استاد اسکات لیزرو سی سال است که در زمینه طراحی گرافیک در قالب رسانه های چاپی، طراحی وب، طراحی لوگو و طراحی های تعاملی و انیمیشن ها فعالیت دارد. آثار وی بیش از 85 جایزه معتبر بین المللی کسب کرده است، و در بیش از 75 نشریه به چاپ رسیده است. همچینین آثار وی در 62 نمایشگاه در 16 کشور به نمایش گذاشته شده است.

اسکات مدیر اصلی در Zc Creative است که یک استودیوهای طراحی است که ارائه دهنده خدمات چاپی و گرافیکی می باشد. وی استاد طراحی گرافیک در دانشکده هنر دانشگاه تیلر فیلادلفیا است، جایی که به مدت 25 سال، او در تمامی سطوح از پایه تا دوره فارغ التحصیلی تدریس نموده است.

از سال 2004، او به عنوان یک چالش طراحی و ابزاری برای تحولات اجتماعی روی طراحی پوستر متمرکز شده است. پوسترهای وی در بسیاری از نشریات بین المللی از جمله جلد GRAPHIS 2015 و همچنین نمایشگاه های متعدد به نمایش در آمده اند.

از اسکات پرسیدیم :

1 . چگونه پوستر خوبی طراحی کنیم ؟

 طراحی پوستر فرایند ایجاد یک تصویر تأثیرگذار است که داستانی جذاب را بیان می کند.

2. فرایند معمول شما برای طراحی پوستر چیست؟

 مهمترین کاری که انجام می دهم این است که سعی کنم خودم را در مورد آن موضوع خاص از همه جوانب آشنا کنم. حتی اگر احساس کنم موضوع را تا حدودی می شناسم، هنوز هم تحقیقات جامع برای آشنایی بیشتر را ادامه می دهم. احساس می کنم همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری و کشف کردن وجود دارد. یک جنبه مهم برای من این است که هر چقدر هم که یک موضوع زشت باشد خود تصویر باید به شکلی زیبا باشد تا بتواند تاثیر خوبی به بیننده منتقل نماید.

3. به نظر شما نقش پوستر در جهان امروز چیست؟

به نظر من که پوستر نقش تاثیرگذاری در جامعه دارد، چه سرگرم کننده، آموزشی، یا برای ایجاد تغییر و تحول … . اگرچه برخی معتقدند که پوستر یک رسانه در حال مرگ است، اما به نظر من هنوز توجه همه مردم در جهان را می توان به یک پوستر خاص جلب نمود.  

 4.پوستر برای شما چه معنایی دارد و چرا پوسترها را طراحی می کنید؟

پوسترها بخشی از زندگی من بوده اند. پوستر به نوعی مانند موسیقی است و اینکه پوسترهای مختلف مانند کنسرت موسقی هستند هر یک در جای خود جلو و معنی دارند. حتی امروز هم که به دفتر من می روید، پوسترهایی را بر روی دیوارها می بینید. و پوستر ها تقریباً در همه جا هستند. بنابراین، چرا پوستر طراحی می کنم؟ چون من واقعاً عاشق پوسترها هستم.

5-  پوستر مورد علاقه شما کدام است ؟ و چرا ؟

برای من این موضوع مربوط به یک پوستر خاص نیست . پوسترهای قرن بیستم ایتالیایی، و پوسترهای لهستانی را دوست دارم، همه چیز را از پوسترهای سورئال گرفته تا پوسترهای سیرک. من طرفدار همه هستم. یک پوستر خاص را نمی توانم اتخاب کنم.

6. به طراحان جدید که ممکن است بخواهند طراح پوستر شوند، چه توصیه ای می کنید؟ طراحی پوستر یک فعالیت درآمد زا نیست و صرفا راهی برای لذت بردن و شاید شناخت بهتر خود و مایل پیرامون جامعه است. توصیه من این است که کاری را که دوست دارید انجام بدهید فارغ از بایدها و  قوانین دست و پا گیر .

 

طراحی پوستر_اسکات لیزرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

Scroll to top