10 سبک طراحی گرافیکی که در سال 2020 باید دیده شوند

گروه گرافیکی گرادیس در راستای اطلاع رسانی از آخرین اخبار دنیای گرافیک در این مجموعه 10 تا از بهترین سبک های طراحی های گرافیکی یا ترند (Trend) را گردآوری و ترجمه نموده که مشاهده می فرمایید .

با بهره گیری از اینفوگرافیک به معرفی 10 ترند برتر طراحی گرافیکی که باید در سال 2020 به دنبال آن باشید، با نمونه های مربوط به هر ترند می پردازیم. این مجموعه شامل، طرح های رنگی cyberpunk، اشکال هندسی فوق خاص ، زیبایی شناسی Dystopian،  پاستیلی فزاینده و بسیاری دیگر می باشند .

طراحی گرافیکی ترند

ترند 01

حالت تایپو گرافی و طراحی  لوگو با استفاده از خطوط دست آزاد

Cyberpunk Color Schemes

 

طرحهایی بر اساس رنگ بندی های ساختار شکنانه.

در سال 2020رنگ ها بسیار متنوع ، ترکیبی غیر منظره تخیلی و بی پروا هستند زراحی ها بر مبنای غافلگیری ساختار شکنانه تجمیع ی از مکاتب و روش های گوناگون هنری به انجام خوواهند رسید

 

Street art styles

هنر خیابانی

 حد نهایی رهایی هنر طراحی گرافیکی خیابانی به پانکی های دهه 70 و طراحی های  نئونی دهه 80 و …. دهه 90 بر می گردد.

به نوعی از آثار هنری اطلاق می‌شود که در مقابل آثار هنری رسمی موزه‌ها، کلیساها و گالری‌ها سربرآورده است. این آثار هنری، گاهی به‌اشتباه با هنر گرافیتی برابر در نظر گرفته می‌شوند، اما باید دانست که گرافیتی زیرمجموعه‌ای از هنر خیابانی می‌باشد. گرافیتی شامل دیوارنوشته‌ها، انواع طراحی‌هایی که روی دیوارها صورت می‌گیرد یا حتی کندن لایه‌های گچی دیوار به منظور طراحی شکل مورد نظر، می‌باشد. این در حالی است که هنر خیابانی اعم از گرافیتی است. چسباندن پوسترهای مختلف، استفاده ازاستنسیل به عنوان الگوی طراحی یا زدن برچسب‌های مختلف روی دیوار را نمی‌توان در حوزهٔ گرافیتی قرار داد. همهٔ این هنرها جزئی از طیف گستردهٔ هنر خیابانی محسوب می‌شوند

هنر خیابانی_گرادیس

ترند 2

حد نهایی رهایی هنر طراحی گرافیکی خیابانی به پانکی های دهه 70 و طراحی های نئونی دهه 80 و …. دهه 90 بر می گردد.

ترند.گرادیس

ترند 3

Ultra thin geometry

طراحی هندسی با خطوط فوق باریک

 شکل های غیرممکن، تصاویر ماورائی، دودهایی شبیه به نوشتار و تمامی آنها به صورت انتزاعی و با خطوطی فوق باریک رسم شده اند.

Paper cut-out collages

کلاژ با بریده های کاغذ

  کلاژهای 2020 هیچ چیزی برای پنهان نمودن ندارند: ترکیبی از عناصر بصری که به صورت سریع، بریده، چسبانده شده اند بدون دقت در تمیزی کار.

کلاژ -گرادیس
ترند4
ایده طراحی _گرادیس

ترند 5

Hand lettering with big personality

خط نوشته هایی با تاثیرات واضح شخصی

 خط نوشته هایی ماندگار، دائمی و انسان گونه، رنگارنگ و غیر معمول در نگارش های هنرمندان

Dystopian aesthetic

تمثیلات هنری

طراحی هایی با رنگ های سرد، ترکیب بندی های مکانیکی و بهره مندی از فن آوری تماما بخش هایی از طراحی تمثیلی غیر واقعی از دنیای پیرامون ماست.

3d paint gradis

ترند 6

نقاشی شیشه-گرادیس

ترند 7

Hyper-pastiche

ترکیبات ساختگی

 چه از دوره ویکتوریایی باشد یا معاصر، چه عناصری از عهد عتیق باشد و چه عصر جدید، این سبکی ترکیبی است که از پیوستن عناصر تاریخی و قدیمی به یکدیگر با بهره مندی از طراحی ها و شیوه های مدرن امروزی  خلق می گردند همچون هنر کلاژ با عناصری رها در زمان.

Continuous animation sequences

 سکانس های پشت سر هم پویانمایی شده
  انیمیشن یا پویانمایی همچنان اعجاز می کند و سکانس های پشت سر هم از آن، راوی حکایتی هستند بدون هیچ واسطه، فاصله و درنگی در رساندن پیغام خود.

گرادیس

ترند 8

لوگو-گرادیس

ترند 9

Bevels and chisels

مسطح و برجسته

با لایه گذاری های جدید می توان یک نوشته دوبعدی را عمق داد و آنرا حجیم ساخت، استفاده از رنگ و طرح و خط برای برجسته سازی، گو اینکه می توان آنرا با دست لمس کرد و آنرا از صفحه طراحی جدا نمود.

Live data visualization

پویا نمایی داده ها

ارایه مجموعه ای از داده های رصد شده به هنگام و زنده در کنار یکدیگر امروزه نسبت به گذشته بسیار قابل دسترس تر شده است ان هم با بهره مندی از رنگ های درخشان، طراحی های هندسی و نمودار های پویانمایی شده.  

gradis.gif

ترند 9

سال 2020 طراحی عناصر متفاوت است که فقط در کنار هم قرارگرفته : گذشته و آینده ، هندسه و آلی ، واقعی و مصنوعی. شاید این روند طراحی گرافیک برای سال 2020 فقط یک تصادف باشد. شاید طراحان چیزی در مورد حال و هوای همه ما بگویند. یک چیز مسلم است: دهه 20 به یک شروع الکتریکی رسیده است. اینکه آیا این حرکت در طول دهه آینده خود را حفظ خواهد کرد، بستگی به طراحان در همه جا دارد.

Scroll to top