آقای مویسز رومئو که به اختصار ” موی ” لقب داده شده است وب سایتی دارند به نام playmoy.com که این لقب را از این وبسایت خود به ارث برده اند، ایشان طراح گرافیک از گوآدالایارا در مکزیک هستند کسی که پوستر را شور زندگی خود می داند و چند سال گذشته را برای یادگیری و تمرین در این حوزه صرف کرده است. مویسز احساس می کند که می تواند با ارایه نوع نگاه خود در پوستر ها بر جهان تاثیر بگذارد. برای او : ” پوستر استعاره ای دیداری است : موجز، نیرومند، وسوسه برانگیز و محرک .” کارهایش در بسیاری از مسابقات  و دوسالانه های جهانی برگزیده شده است همچون : بولیوی، شیکاگوی ایالات متحده، مکزیک، بلژیک و ورشوی لهستان. وی موفق به کسب جایزه جهانی ژوزف مروشچاک  و طراحی های ایشان جزو 10 پوستر برتر سال های 2011 و 2013 انتخاب شده اند.

  1. پوستر برای شما چه معنایی دارد و چرا پوستر طراحی می کنید؟

برای من این چالشی چند جانبه است. پوستر ها به من اجازه می دهند تا افکارم را درخصوص واقعیاتی که مرا احاطه کرده اند با روشی موثر و در زبانی گرافیکی بیان کنم.

  1. خلق یک پوستر خوب را چگونه توصیف می کنید؟

هنگامیکه پوستر به هدفش برسد، زمانیکه پیغامش را موثر بیان کند، وقتی که بر فکر مردم ماندگار شود و آنگاه که به سمبل و نشانه ای در تاریخ تبدیل شود.

  1. بنظر شما پوستر در دنیای امروز چه نقشی را ایفا می کند؟

وقتی از تغییر جهان توسط پوستر صحبت می کنم کاملا بر آن مطمئنم، پوسترها محل تجلی ایده ها هستند و این ایده ها هستند که مسیر ما را و درک ما از دنیا تغییر می دهد.

  1. معمولا فرآیند طراحی یک پوستر چقدر زمان می برد؟

مهمترین قدم این استکه چیزی برای گفتن داشته باشید، در ابتدا باید برای شناخت خودم از موضوع مطالعه داشته باشم و سپس می توانم دیدگاه و نقطه نظر خودم را با زبان گرافیک ارایه کنم. در اجرا بسیار مهم است که از تکنیک های جدید بهره بگیرم و سعی نکنم در منطقه ایمن و راحت خودم باقی بمانم. برای همین معمولا سریعآ ایده هایم را طراحی می کنم چرا که این برای آنکه شما فرصت دوباره نگاه کردن بر آنها را داشته باشید و احتمالا موفق به کشفی تازه شوید کاربرد دارد. این نقطه شروع مناسبی برای خلق یک پوستر جدید است.

  1. اگر بخواهید پوستر مورد علاقه خود را در طول تاریخ انتخاب کنید کدام را بر می گزینید و چرا؟

پوسترهای خوب زیادی از هنرمندان مختلف از کشورهای گوناگون در یک دوره های زمانی را می توان نام برد. هرچند یک هنرمند بر من اثری عمیق گذاشت و مرا به یک طراح پوستر شدن سوق داد. آن فرد کشی نیست جزء لکس درونسکی. 

یادم میاد که 17 یا 18 ساله بودم و در همین شهر خودم به نمایشگاه رفته بودم آنجا یک پوستر با اشکال ساده بود اما در عین حال با ایده ای بسیار قدرتمند. من عاشق توانایی او در انتقال حس و داستان با کمترین المان ها شدم. پوستر آنتونیو کلئوپاترا برای تئاتر و به امضا ایشان بود. آنجا بود که فهمیدم می خواهم تصاویری به قدرت و نیرومندی آن خلق کنم.

  1. چه توصیه ای برای طراحان تازه کاری دارید که می خواهند طراحی پوستر را شروع کنند؟

سخت کوشش کنید و هیچگاه تسلیم نشین، به استعداد خودتون ایمان داشته باشید، به همکارانتون احترام بگذارید وبا بزرگان کار کنید و بخواهید که زمانی یکی از آنها باشید اما هیچوقت شیوه و استایل خودتون را فراموش نکنید.

طراحی پوستر_مویسس-رومرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 5 =

Scroll to top