ما از معرفی جناب بانکوف بسیار هیجان زده ایم ، طراحی استثنایی و فردی فروتن و واقع بین که در زمینه طراحی استعداد ویژه ای دارند. ایشان در 1969 در شهر مینسک متولد شده اند. در سال 1988 از کالج هنر مینسک فارغ التحصیل شد و در سال 1993 دوره خود را در انستیتو ایالتی پلیگراف مسکو به پایان رساند. وی هم اکنون طراح و ویراستار ارشد مجله kAk می باشد که کلیدی ترین مرجع هنر گرافیک در روسیه می باشد. پیتر بانکوف همچنین موسس و مدیر طراحی و خلاقیت Design Depot در مسکو است. وی موفق به کسب جوایز متعددی بین المللی شده است در عین حال عضو هیات داوران مسابقات مختلفی در سراسر دنیا نیز هستند.

پروژه ها و آثار خلق شده وی محبوب کلکسیون های شخصی ای در لندن، مسکو و پکن است. وی نویسنده و سخنران بسیاری از همایش های هنری در روسیه ، کشورهای مشترک المنافع و اروپا نیز می باشند.

پاسخ های پیتر بانکوف به سئوالات ما:

ما 6 سئوال برگزیده را از ایشان پرسیدیم:

  1. پوستر برای شما چه معنایی دارد و چرا پوستر طراحی می کنید؟

برای من پوستر بسیار مهم است چراکه همچون آزمایشگاه هنر مدرن می باشد. فکر می کنم من بعنوان یک طراح گرافیک به این معناست که تفاوت میان هنر حرفه ای و آماتور، میان زشت و زیبا، میان فرهنگ خیابانی و فرهنگ موزه ای و میان شرق و غرب را پیدا کرده ام.   

  1. خلق یک پوستر خوب را چگونه توصیف می کنید؟

پوستر خوب یک تصمیم منعطف غیر استاندارد می باشد.

  1. بنظر شما پوستر در دنیای امروز چه نقشی را ایفا می کند؟

پوستر می تواند بدون دنیای مدرن، حیات داشته باشد اما دنیای مدرن نمی تواند بدون پوستر خوب،  شناخته شود.

  1. معمولا فرآیند طراحی یک پوستر چقدر زمان می برد؟

برای من، خلق پوستر بین 6 تا 8 ساعت کار روزانه است.

  1. اگر بخواهید پوستر مورد علاقه خود را در طول تاریخ انتخاب کنید کدام را بر می گزینید و چرا؟

پوسترهای زمان شوروی : کلوتسیس و رودچنکو و نیز ” پول اشتراکی ” ساخته دوباسف. اینها زیبایی خاصی دارند و از قدرت واقعی برخوردارند.

  1. چه توصیه ای برای طراحان تازه کاری دارید که می خواهند طراحی پوستر را شروع کنند؟

لازمه که تلاش و کار کنند، به خودشان اطمینان داشته  و هراسی نداشته باشند. طراحی گرافیک یک از ابعاد خوش آیند زندگی ابنای بشر است. من باور دارم که طراحی گرافیک، دنیا را به جایی بهتر و زیباتر تبدیل می کند.

طراحی پوستر_ پیتر بانکوو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هشت =

Scroll to top